You are currently viewing 110. rocznica urodzin Bł. Ks. Stefana W. Frelichowskiego

110. rocznica urodzin Bł. Ks. Stefana W. Frelichowskiego

W kilku słowach o wydarzeniu

Parafia św. Mikołaja Biskupa w Chełmży świętowała  110. rocznicę urodzin bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
 
Mszy św. z udziałem harcerzy z Chełmży i Torunia oraz uczniów i pedagogów Szkoły Podstawowej nr 3 im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Chełmży przewodniczył i homilię wygłosił bp Józef Szamocki.

Wśrod zaproszonych gości byli m.in. ks. prał. Józef Nowakowski, diecezjalny honorowy duszpasterz środowisk harcerskich, ks. Dominik Jan Domin, diecezjalny duszpasterz środowisk harcerskich oraz burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński.

W homilii Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na moc Chrystusa Zmartwychwstałego, który wnosi światło w każdą trudną sytuację i środowisko. “My także jesteśmy świadkami tego światła. Nie mamy zagarniać innych do siebie, ale dla Chrystusa”. Pasterz zaznaczył, że to szczególne zadanie dla harcerzy, którzy wzorem swojego patrona” chcą się stawać świadkami światła dla swoich równieśników, żyjących we współczesnych krainach ciemności, które nieraz bardzo mocno otaczają nasze domy rodzinne, miejsca pracy, szkoły”. Mówiąc o bł. ks. Wicku, zwrócił uwagę, że “człowiek staje się w pełni szczęśliwy, gdy może nieść światło i służyć innym”.

Proboszcz parafii, ks. kan. Krzysztof Badowski, zachęcił do modlitwy o rychłą kanonizację kapłana z Chełmży, ale także o to, by szeregi harcerskie w parafii i w mieście wciąż się rozrastały, ponieważ “jest to dobra formacja, prowadzona przez dobrych wychowawców – a takich mamy”.

Po Mszy św. wierni mogli zaopatrzyć się w broszury poświęcone błogosławionemu.