You are currently viewing Bale świętych

Bale świętych

Zbliża się czas, kiedy w naszych parafiach będą organizowane marsze i bale świętych – nie tylko dla najmłodszych. Pierwsze informacje przekazały już parafie w Rybnie, Wąbrzeźnie, Lembargu, Gronowie i Grudziądzu.

GRONOWO
Bal Wszystkich Świętych odbędzie się w sobotę, 28 października o godz. 11.00. Zostanie poprzedzony Litanią do Wszystkich Świętych w kościele i przemarszem z relikwiami ze świątyni do świetlicy. Podczas spotkania radosne śpiewy, gry i zabawy, poczęstunek oraz rozwiązanie konkursu na najlepszy strój i drugiego pod hasłem „W czym chciałbym naśladować mojego patrona”. Najmłodsi do 3 klasy włącznie wykonują pracę plastyczną, starsi bez limitu wieku pracę pisemną.

LEMBARG
Bal Wszystkich Świętych rozpocznie się w niedzielę 29 października nabożeństwem w kościele parafialnym, po czym ze śpiewem i radością przejdziemy do świetlicy wiejskiej, gdzie będzie śpiew, zabawa, konkursy z nagrodami, w tym konkurs na najpiękniejszy strój świętego.

RYBNO
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza 26 października na wspólny różaniec w kościele o godz. 15.00. Nastepnie korowód przejdzie do sali sesyjnej Urzędu Gminy (ul. Lubawska 15) na wspólną zabawę. W programie konkursy na najładniejszy strój świętego i z wiedzy o życiu świętych.

WĄBRZEŹNO
Na Noc Świętych 31 października zaprasza Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. 

GRUDZIĄDZ

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio w Grudziądzu zaprasza do udziału w kolejnym Marszu Wszystkich Świętych. Wydarzenie rozpocznie się 31 października około godz. 18.45 na placu przykościelnym w Tarpnie ( ul. Paderewskiego 6 ).

CHEŁMNO
Marsz Wszystkich Świętych odbędzie się 31 października. Początek o godzinie 16.30 na dziedzińcu klasztoru Sióstr Miłosierdzia przy ulicy Dominikańskiej. Marsz przejdzie ulicami miasta do kościoła księży pallotynów, którzy zachęcają dzieci i dorosłych do przebrania się za świętych.
Natomiast 29 października po Mszy św. wieczornej w kościele św. Józefa odbędzie się koncert chóru Collegium Cantorum zatytułowany: “Musica Sacra”.

GOSTKOWO
Parafia w Gostkowie zaprasza na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w tym roku 5 listopada (niedziela) w świetlicy w Turznie o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci do licznego udziału i zachęcamy do przebrania się za swojego ulubionego świętego lub patrona.

GRĘBOCIN
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych. Rozpocznie się on 28 października o godz. 16.00 w salkach parafialnych. Organizatorzy zachęcają do przebrania za świętych. W programie m.in. poczęstunek oraz konkurs na królową i króla balu.

GRUDZIĄDZ
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa (Tarpno) zaprasza 31 października na Marsz  Wszystkich Świętych. Początek ok. 18.45 – parafianie wyruszą z placu przykościelnego na cmentarz w  Nowej  Wsi i poniosą ze sobą relikwie.
Natomiast parafia świętych Apostołów Piotra i Pawła zaprasza najmłodszych na Bal Wszystkich Świętych.

MSZANO
Skauci Króla z parafii św. Bartłomieja zapraszają na „Bal Wszystkich Świętych”. Odbędzie się on 4 listopada w sobotę w świetlicy w Niewierzu. Będzie trwał od godz. 18.00, a zakończy się około 20.00. Mogą się zgłosić się też osoby, które nie są skautami.

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj