You are currently viewing Diecezjalny dzień skupienia parlamentarzystów i samorządowców

Diecezjalny dzień skupienia parlamentarzystów i samorządowców

11 września w Lubawie odbędzie się po raz piąty diecezjalny Dzień Skupienia Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Toruńskiej.

Tegoroczne spotkanie będzie okazją do podziękowania parlamentarzystom i samorządowcom kończącej się niebawem kadencji. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi i przyszłym samorządowymi będziemy zawierzać Bogu wybieranych i wyborców, aby niezależnie od podziałów było możliwe budowanie narodowej wspólnoty poprzez dialog i solidarność w prawdzie, we wzajemnym szacunku oraz z myślą o przyszłych pokoleniach zgodnie podstawowymi zasadami katolickiej nauki społecznej.

Spotkanie w Lubawie zakończy obchody Roku Kopernikańskiego w Diecezji Toruńskiej. Ziemia Lubawska stanowi niewątpliwie ważne miejsce w biografii astronoma.

Dzień skupienia rozpoczniemy o godz. 15.00 Mszą św. w kościele Nawiedzenia NMP i św. Anny  pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Po mszy św. wysłuchamy dwóch  wykładów profesorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prof. dr hab. Andrzej Radzimiński wygłosi referat zatytułowany  „Lubawa miasto czasów dawnych i współczesnych”, natomiast prof. dr hab. Krzysztof Mikulski poświęci swój referat Mikołajowi Kopernikowi „Lubawa a geneza wydania De Revolutionibus”.

Licząc na liczny udział w dniu skupienia w Lubawie zawierzam Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki Diecezji Toruńskiej wszystkich parlamentarzystów i samorządowców naszej diecezji, a św. Kinga – patronka samorządowców – niech wyprasza obfitość łask Bożych.

 
Ks. prał. Marek Rumiński –  Diecezjalny Duszpasterz Parlamentarzystów i Samorządowców

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj