You are currently viewing Obchody Święta Niepodległości w diecezji

Obchody Święta Niepodległości w diecezji

W najbliższą sobotę (11 listopada) będziemy obchodzili 105. rocznicę odzyskania niepodległości.  Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miejskich i wojewódzkich zostanie odprawiona w parafii garnizonowej pw. św. Katarzyny, o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczył będzie Ordynariusz Diecezji Toruńskiej Wiesław Śmigiel. Po Mszy św. ok. godz. 12.00 będzie przemarsz ulicami Starego Miasta, następnie rozpoczną się uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W Toruniu poza głównymi uroczystościami wiele wydarzeń będzie także w parafiach naszej diecezji.
 
Toruń: 

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe – 11 listopada, po Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie miała miejsce religijno-patriotyczna wieczornica, w górnym kościele. Spotkanie obejmie warstwę historyczną przeplataną wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych i modlitwę w intencji Ojczyzny zakończoną odśpiewanym apelem. 

Parafia Matki Bożej Królowej Polski – w niedzielę (12.11) odbędzie się koncert patriotyczny o godz. 16.30 w Kaplicy Adoracji. 

Parafia św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza – w niedzielę nastąpi otwarcie wystawy o bohaterze Armii, Krajowej – PPOR. WALDEMAR SZWIEC „ROBOT”.  O godz.12.00 w kościele zostanie przedstawiona jego sylwetka, następnie zostanie odsłoniona pamiątkowa tablica jemu poświęcona w 80. rocznicę bohaterskiej śmierci, o godz. 12.30 sprawowana będzie Eucharystia w intencji Ojczyzny.

Bierzgłowo: 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny informuje, że 12 listopada w BCK o godz. 16.00 odbędzie się koncert patriotyczny. Bezpłatne bilety, ze względu na graniczoną ilość miejsc, można odebrać w BCK.

Chełmża:

Parafia pw. Świętego Mikołaja Biskupa zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona 11 listopada, o godz. 10.00. Po Mszy św. przemarsz do miejsc pamięci. O godz. 16.30 na rynku będzie miało miejsce wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

Grudziądz:

W grudziądzkiej Farze o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, po której pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego odbędzie się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym.

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza w sobotę na Mszę Świętą, o godz. 10.00. Eucharystia zostanie poprzedzona o godz. 9.30 modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny, na którą zaprasza Wspólnota Żywego Różańca. 

Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której w górnej sali kościoła będzie można włączyć się w wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

Lubawa:

10 listopada będzie miał miejsce „Capstrzyk Niepodległościowy”. Rozpoczęcie Mszą św. w Farze o godz. 18.00, następnie o godz. 19.00 Apel Pamięci na dziedzińcu Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej (Zamek). Z kolei w niedzielę 12 listopada o godz. 17.00 będzie miał miejsce koncert „Słodki Smak Wolności” w Sali widowiskowej MOK.

Rybno: 

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza 11 listopada na Mszę św. o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii na stadionie przy OSIRZE odbędzie się Bieg Niepodległości. 

Wąbrzeźno:

Parafia p.w. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie zaprasza 11 listopada na Mszę w intencji Ojczyzny, o godz. 10.00. Przed Mszą Świętą zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze przed Tablicą „Sokoła”. 

Parafia Matki Bożej Królowej Polski zaprasza 11 listopada na Mszę św. o godz. 10.30 w intencji Ojczyzny. O godz. 14.45 pod pomnikiem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy kościele Farnym rozpoczną się uroczystości patriotyczne.

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj