You are currently viewing W Toruniu odbyły się Uroczystości Dnia Świętości Życia

W Toruniu odbyły się Uroczystości Dnia Świętości Życia

8 kwietnia przeżywamy przeniesioną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. W związku z tym w toruńskiej katedrze została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył biskup Wiesław Śmigiel. W homilii Pasterz toruński podkreślił wagę dzisiejszej uroczystości.  – Jest to objawienie wspaniałego imienia Boga, który Jest z nami. W I wiekach chrześcijaństwa ta uroczystość należała do Świąt Pańskich, czyli związana była bezpośrednio z Jezusem Chrystusem, ponieważ decyzja Maryi sprawiła, że Jezus wkracza w naszą historię. Życie  Pana Jezusa zaczyna się pod sercem Mamy, w momencie Zwiastowania – podkreślił. Biskup Wiesław zwrócił także uwagę wiernych na szczególną prawdę w życiu katolika. – Syn Boży po to przyszedł na świat i stał się człowiekiem, abyśmy stali się prawdziwymi dziećmi Boga Ojca – mówił. Hierarcha dodał, ze nawet jeśli oddalimy się w naszym życiu poprzez popełniony grzech, to Bóg cały czas nas szuka, aby dać nam kolejną szansę.

– Dzisiejsza uroczystość jest także obchodzona jako Dzień Świętości Życia, jako dziękczynienie za dar życia każdego człowieka. Dziękujemy Bogu najpierw za to, że stał się człowiekiem. Jest to również dzień dziękczynienia za życie Słowa – Jezusa Chrystusa.  Dziękujemy Bogu za to, ze tak bardzo umiłował każdego z nas, że zechciał, abyśmy zaistnieli. Dzień Świętości Życia to także nasz dzień. Popatrzmy na swoje życie sercem pełnym wdzięczności za to, że Bóg nas powołał, że nasi rodzice nas przyjęli, za to że po prostu jesteśmy – podsumował biskup.

W swojej homilii Pasterz toruński nawiązał także do Okna Życia, które jest szansą na uratowanie ludzkiego życia. Zgromadzeni wierni mieli możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Udostępnij: