You are currently viewing 23 kwietnia w Kościele przypada niedziela biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego

23 kwietnia w Kościele przypada niedziela biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego

23 kwietnia w Kościele katolickim obchodzona będzie niedziela biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jest to czas, który zaprasza nas do pogłębionej lektury i słuchania Słowa Bożego – powiedział ks. proboszcz Mieczysław Rozmarynowicz.

Narodowe Czytanie Pisma Świętego zainauguruje 15. Tydzień Biblijny, w tym roku obchodzony 23-29 kwietnia.

Tegoroczne hasło “Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski “Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tego dnia w kościołach czytane będą fragmenty Ewangelii według św. Jana, które mają pokazać, czym jest Kościół. “Bardzo ważne jest nieustanne pogłębianie i uświadamianie sobie, czym jest tajemnica Kościoła – wspólnoty, która rodzi się w łonie Trójcy Świętej i wyrasta z tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa” – wyjaśnił. Tegoroczną myślą przewodnią Narodowego Czytania Pisma Świętego jest fragment z I Listu św. Pawła do Koryntian “Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?”. “Warto sięgnąć do tego fragmentu, w którym św. Paweł wyjaśnia, na czym polega tajemnica Kościoła, uczy Koryntian właściwych relacji i właściwego odniesienia do tajemnicy Eucharystii, ale też zwraca uwagę na fakt, że Kościół tworzą wszyscy wierzący” – zastrzegł.

“Jest to czas, który nas wszystkich zaprasza do pogłębionej lektury i słuchania Słowa Bożego. Mamy zwrócić uwagę, że zmartwychwstanie Jezusa wiąże się z posłaniem uczniów, którzy mają głosić Słowo Boże aż po krańce Ziemi. To jest zadanie dla nas wszystkich “ – podkreślił ks. proboszcz.

Centralna celebracja Narodowego Czytania Pisma Świętego odbędzie się 23 kwietnia w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, gdzie odprawiona zostanie msza św., i na placu Teatralnym, gdzie odbędzie się wspólne czytanie Ewangelii św. Jana.

Tego samego dnia o godz. 7.00 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostanie odprawiona msza św. Będzie ja transmitować TVP 1. O godz. 9.30 msza św. z tej samej okazji zostanie odprawiona w sanktuarium na Jasnej Górze. Transmisję mszy św. z Jasnej Góry przeprowadzi Telewizja Trwam.

Niedziela Biblijna przypada 14 dni od Wielkanocy. Pierwsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego zostało zainaugurowane w 2016 r. w kontekście obchodów 1050-lecia chrztu Polski. [PAP]

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj