Ogłoszenia Parafialne

Na V niedzielą zwykłą

  1. Dziś na Mszy świętej o godzinie 12.00 poświęcimy świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Za tydzień nasza co miesięczna kolekta remontowo-budowlana.

 

  1. W sobotę zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii. Raz jeszcze chcemy podziękować za wspólną modlitwę, rozmowę, okazaną życzliwość oraz złożone ofiary.

 

  1. W sobotę, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii Dzień Chorego obchodzimy w czasie Odpustu Lipskiego – 3 lipca.

 

  1. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie serdecznie zaprasza na Walentynkowy Koncert Charytatywny w niedzielę 12 lutego o godz. 16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. św. Barbary. W programie m.in. występy uczniów naszej szkoły, występy dzieci z rodzicami oraz przedstawienie w wykonaniu nauczycieli. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

  1. Burmistrz miasta zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej przyszłego przebiegu drogi ekspresowej S5. Obecnie ważą się losy budowy tej drogi na odcinku Wirwajdy – Nowe Marzy. Trwające konsultacje społeczne prowadzone przez wykonawcę mają pomóc w wybraniu do realizacji jednego z czterech potencjalnych wariantów przebiegu tej drogi. Dla Mieszkańców Lubawy oraz naszego regionu najkorzystniejszym wyborem jest wariant drugi, zielony, który ma przebiegać najbliżej Lubawy, m.in. przez miejscowość Rodzone. Burmistrz zwraca się z prośbą do mieszkańców o przyłączenie się do działań samorządu oraz lokalnych przedsiębiorców i wypełnienie ankiety popierającej właśnie to rozwiązanie, które poprawi komunikację miasta z innymi ośrodkami, wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców, bo do miasta wjedzie mniej pojazdów ciężarowych i umożliwi rozwój działalności gospodarczej, co zawsze przekłada się na nowe miejsca pracy. Ankietę można wypełnić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 15.15 w Urzędzie Miasta Lubawa oraz dziś i za tydzień, tj. 12 lutego w niedzielę, przed kościołem pw. Św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła oraz przed kościołem farnym w godzinach od 9.30 do godz. 13.30. Proszę uwierzyć, że Wasz głos ma moc sprawczą.

 

  1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Reginę Nidzworską i Irenę Brzozowską. Zmarł Tadeusz Biczkowski, ostatnio zamieszkały w Iławy, poprzednio w Lubawie przy ul. Grunwaldzkiej, jego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Farze, pochówek na cm. komunalnym. Dobry Jezu…

Liturgiczne obchody tygodnia

Życzenia na najbliższy tydzień

Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom, dobroczyńcom, tych, którzy odwiedzają naszą stronę, oraz którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny i jubileusze – życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Lipskiej, Patronki naszej Parafii św. Anny. Szczęść Boże.

Na skróty

Intencje Mszalne

Przeczytaj i bądź na bierząco

Vademecum Liturgiczne

Na najbliższą niedzielę

Rozważanie na dziś

W ubiegłym tygodniu zmarli

Poprzednie ogłoszenia