You are currently viewing Czwarte spotkanie z cyklu ,,Nasze spotkania z Janem Pawłem II”.

Czwarte spotkanie z cyklu ,,Nasze spotkania z Janem Pawłem II”.

W Centrum Dialogu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu “Nasze spotkania ze św. Janem Pawłem II”.  Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył biskup Józef Szamocki. Następnie zgromadzeni wierni przeszli do Centrum Dialogu, aby wysłuchać ciekawej katechezy biskupa Andrzeja Suskiego – “Wdzięczni za fundamenty diecezji”.

-Wdzięczność jest cnotą. Trzeba się nią kierować, ponieważ wdzięczność to miara naszej kultury wspólnotowej. W szczególności mamy powody, aby dziękować Janowi Pawłowi II – mówił biskup.

Już za kilka dni, ponieważ 25 marca będziemy obchodzić kolejną rocznicę utworzenia Diecezji Toruńskiej. Dzisiejsze spotkanie było wspaniałą okazją, aby przypomnieć sobie jej początki. Wierni mogli dowiedzieć się o najważniejszych inicjatywach i wydarzeniach, które miały miejsce u początku tworzenia się diecezji.
Biskup Suski wiele miejsca w swoim wystąpieniu poświęcił peregrynacjom, które miały miejsce na przestrzeni lat. Podkreślił także znaczenie instytucji, które powstawały. Między innymi Pasterz wspomniał o:  Caritas Diecezji Toruńskiej, Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu, Wydziale Teologicznym czy Bibliotece Diecezjalnej.

Bardzo ciekawą częścią katechezy była obszerna fotorelacja z takich wydarzeń jak beatyfikacja Marii Karłowskiej i bł Stefana Frelichowskiego. Biskup Andrzej wspominał także wizytę św. Jana Pawła II w Toruniu. Był to szczególny moment, ponieważ w tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia tego wydarzenia.

Na następne spotkanie z Janem Pawłem II organizatorzy zapraszają już 17 kwietnia!

Udostępnij: