You are currently viewing I Komunia Święta w lubawskiej Farze

I Komunia Święta w lubawskiej Farze

W naszej parafii czas udzielania sakramentu Eucharystii, wzorem roku poprzedniego był udzielany w małych grupach w sobotę i w niedzielę począwszy od 13 maja i 14 maja. Kolejne grupy to tego sakramentu podchodziły w kolejne soboty o godz. 11.00 i niedziele o godz. 10.00. W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyły im ich rodziny i bliscy.

Dzieci przed Uroczystymi Eucharystiami ustawiali się najpierw przed kościołem. Wychodził do nich proboszcz ks.kan Mieczysław Rozmarynowicz,  poświęcił małych uczestników wydarzenia, a po błogosławieństwie rodziców wszyscy przeszli do świątyni. Kościół wypełnił się po brzegi rodzinami dzieci przyjmujących po raz pierwszy Komunię Św.

Dzieci przeżywają tę piękną radość, to jest szczęście prawdziwe, że mogą za chwilę przyjąć Pana Jezusa. To wielki dar, też radość dla rodziny, najbliższych – mówił ks. proboszcz.

Następnie asysta liturgiczna, dzieci komunijne, rodzice oraz wierni świeccy udali się do kościoła, by uczestniczyć w Mszy Św. Przedstawiciele rodziców podziękowali proboszczowi parafii oraz ks. Pawłowi – wikariuszowi –  za trud włożony w przygotowanie dzieci do I Komunii Św. Podczas homilii ks. Mieczysław wracając się do dzieci zauważył, że ten sakrament tj. Eucharystia, ma pomóc im w zbliżeniu się do Boga oraz w tym, by zostali oni jego przyjaciółmi.

Video

Dzięki uprzejmości: FOTO VIDEO Iwona Pruchniewska

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj