You are currently viewing Obchody Powiatowe Święta Policji w Lubawie.

Obchody Powiatowe Święta Policji w Lubawie.

W dniu 24 lipca obchodzono Święto Policji, jednak funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie oraz jednostek podległych w dniu 26 lipca uczestniczyli w uroczystości z okazji tego święta w Lubawie. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Anny której przewodniczył ks. Mieczysław Rozmarynowicz.

Po mszy św. policjanci w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej z Lubawy przemaszerowali ulicami miasta, a o godz. 12.30 na terenie Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się uroczysty apel z udziałem władz samorządowych powiatu iławskiego, burmistrzów, wójtów oraz  zaproszonych gości, w trakcie którego wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.
W uroczystości uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Edward Szydłowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Iławie mł.insp. Waldemar Pankowski.

W przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Iławie mł. insp. Waldemar Pankowski podziękował policjantom za włożony trud i sumienną służbę oraz zaangażowanie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu iławskiego. Słowa podziękowania także zostały skierowane w kierunku rodzin funkcjonariuszy za cierpliwość, wyrozumiałość i codzienne wsparcie. Podziękował także przedstawicielom lokalnych samorządów, które finansowo i rzeczowo wspierają jednostkę pomagając w dbaniu o bezpieczeństwo na terenie naszego regionu.  Nie zabrakło również podziękowań dla instytucji, służb, straży a także urzędów, instytucji i inspekcji współpracującym z Policją. Podziękowania również zostały skierowana w kierunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za wsparcie, jak również zaufanie w kierowaniu powierzoną jednostką.

Po przemówieniu uwaga Komendanta oraz wszystkich zebranych gości została skierowana na głównych bohaterów uroczystości. W tym roku z okazji Święta Policji :
– Srebrnym „Medalem za długoletnią służbę” odznaczona została asp. szt. Lucyna Kanicz.
– Brązową odznakę „Zasłużony policjant” otrzymał asp. szt. Mirosław Nastaj.
Mianowania w korpusie oficerów starszych
– na stopień młodszego inspektora Policji  mianowany został  1 funkcjonariusz,
Mianowania w korpusie oficerów młodszych
– na stopień komisarza Policji  mianowanych zostało 4 funkcjonariuszy,
Mianowania w korpusie aspirantów
– na stopień aspiranta sztabowego Policji  mianowanych zostało 10 funkcjonariuszy,
– na stopień starszego starszego aspiranta Policji  mianowanych zostało 3 funkcjonariuszy,
– na stopień aspiranta Policji  mianowanych zostało 6 funkcjonariuszy,
Mianowania w korpusie podoficerów i korpusie szeregowych
– na stopień sierżanta sztabowego Policji  mianowanych zostało 2 funkcjonariuszy,
– na stopień starszego sierżanta Policji  mianowanych zostało 3 funkcjonariuszy,
Mianowania w korpusie szeregowych
– na stopień starszego posterunkowego Policji  mianowanych zostało 3 funkcjonariuszy,
Brązową medalem „Za Zasługi dla Policji” odznaczona została Katarzyna Rutkowska.

Uroczysta akademia zakończyła się wystąpieniami zaproszonych gości. Słowa uznania oraz życzenia do zebranych funkcjonariuszy i rodzin kierowali  insp. Edward Szydłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Pan Bartosz Bielawski  Starosta Powiatu Iławskiego oraz Pan Maciej Radtke Burmistrz Lubawy, którzy podziękowali za zaangażowanie, które w trakcie pełnienia służby wkładane jest w realizację powierzonych obowiązków oraz wsparcie najbliższych, którzy, na co dzień doświadczają trud i wysiłek w realizację służbowych zadań.

Po oficjalnej części uroczystości osoby przybyłe na plac przed Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej mogły z bliska obejrzeć policyjny sprzęt oraz pojazdy służbowe. Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się konkursy gdyż na zwycięzców czekały cenne nagrody, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy. Natomiast każdy chętny mógł wykonać sobie odciski palców a dorośli podczas spotkania mogli przetestować na sobie efekty obecności alkoholu  i narkotyków w organizmie zakładając na nos alkogogle i narkogogle, które zniekształcały obraz, spowolniały czas reakcji i powodowały problemy z oceną odległości i kierunków. Nie zabrakło przy tej okazji rozmów z Polą o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji.
Uroczystość swoim występem uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Lubawy 

Powiatowe Święto Policji po raz pierwszy w historii odbyło się na naszym mieście. Po części oficjalnej odbył się piknik wokół lubawskiego LCAS z tradycyjną grochówką.

 

KPP  Iława
Fotografie: Marian Zuchowski

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj