You are currently viewing Papież do Polaków: Niech Rodzina Ulmów będzie wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Papież do Polaków: Niech Rodzina Ulmów będzie wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Niech Rodzina Błogosławionych będzie dla was i dla polskich rodzin wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej. Ojciec Święty w sposób szczególny pozdrowił metropolitę przemyskiego, abp. Adama Szala, który wraz z delegacją przywiózł do Rzymu relikwie nowych błogosławionych oraz obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pobłogosławiony przez papieża Franciszka obraz rozpocznie niebawem peregrynację po archidiecezji.

Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w szczególny sposób abp. Adama Szala, który wraz z delegacją przywiózł do Rzymu relikwie nowych błogosławionych męczenników: Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci. Niech ta Rodzina Błogosławionych będzie dla was i dla polskich rodzin wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego obraz, jaki dzisiaj pobłogosławię, będziecie czcili w czasie peregrynacji w waszej archidiecezji. Wszystkim wam błogosławię!

 

VaticanNews  / BP KEP / www.episkopat.pl/

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj