You are currently viewing Udzielenie posługi lektoratu i akolitatu

Udzielenie posługi lektoratu i akolitatu

​​​​​​​W I niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu bp Józef Szamocki udzielił promocji lektoratu i akolitatu klerykom Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Byli to: Kamil Hume (Grudziądz), Adam Filipek (Grudziądz), Kacper Szczepański (Dobrzejewice) oraz Paweł Lubrański (Toruń).

W homilii bp Józef wydobył inspirujący związek kapłaństwa samego Chrystusa z tajemnicą Jego Serca, wskazując na patrona naszego seminarium, ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Zwracając się do seminarzystów, zaakcentował: “Tajemnica kuszenia Jezusa, o której mowi dzisiejsza Liturgia Słowa, uświadamia wam bardziej, do czego zostaliście wezwani, na jakich frontach przyjdzie wam służyć. Posługa lektoratu i akolitatu jest wpisana w ową ludzką pustynię. To przez posługę lektora, waszą zażyłość ze Słowem, inni słuchając usłyszą głos Boga, by odkrywać jego moc do przeciwstawienia się pokusom szatana. To przez posługę akolity, waszą zażyłość i oddanie Eucharystii inni będą wołać, Panie daj chleba co daje życie i nie pozwoli zginąć na pustyni świata”.

Ksiądz Biskup życzył przyjmującym posługę, aby zwyciężali w duchowej walce mocą swojego Mistrza: “Kuszonemu światu potrzeba świadków ewangelicznej, radykalnej przemiany, a nie ludzi dostosowujących się do reguł świata. Skoro Jezus był kuszony zanim jako jedyny kapłan złożył ofiarę z życia, to tym bardziej człowiek, który powołanie do kapłaństwa otrzymuje. Przed wami czas pokus, ale i radości zwycięstwa w mocy Chrystusa. Oby nikt nie przegrał powołania na frontach osobistych pustyń, przeciwnie, by one, jak w życiu patrona seminarium ks. Frelichowskiego, przyczyniły się do wzrastania w osobistej świętości – o to dzisiaj prosimy”.

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
X
Email
Drukuj