You are currently viewing Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Kochaliśmy ich za życia, nie zapominajmy i po śmierci... św. Ambroży

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych

W tygodniu przed uroczystością Wszystkich Świętych okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą  świętą, a w czwartek (26.10) o godz. 15.30 liturgia pokutna, z tego powodu w pierwszy piątek listopada nie będzie już liturgii pokutnej.

KOMUNIKAT - 1 LISTOPAD

Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych, tego dnia porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę: Fara 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 15.00 oraz w kościele św. Barbary o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 12.00 przejdziemy na cmentarz, tam procesja z modlitwą za zmarłych na terenie naszego parafialnego cmentarza. Godzina, o której odprawimy procesję na cmentarzu parafialnym uległa zmianie, dlatego, że chcemy umożliwić uczestnictwo w procesji na cmentarzu komunalnym. Procesja na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00. Ofiary zebrane tego dnia do puszek na cmentarzu przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z administracją cmentarza.  Odwiedzając groby zmarłych prosimy zwrócić uwagę na datę ostatniego pochówku i jeśli minęło 20 lat prosimy o odnowienie opłat za rezerwację miejsca na cmentarzu. Przypominamy również o obowiązku ustanowienia dysponenta grobu, jeżeli takowy nie jest ustanowiony. Informujemy również, iż jeśli ktoś chciałbym oddać groby swoich dalszych krewnych lub takimi, którymi ciężko już się opiekować to odpowiednie oświadczenie może złożyć w biurze parafialnym, w takim przypadku grobem zarządza parafia, następnie przekazując go dalej do kolejnego pochówku. Prosimy również, by przygotowując groby na Uroczystość Wszystkich Świętych oraz pamiętać o odpowiednim segregowaniu śmieci na cmentarzu parafialnym.

KOMUNIKAT - 2 LISTOPAD

2 Listopada będziemy wspominać w Kościele wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze święte o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Różaniec na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych

W tygodniu przed uroczystością Wszystkich Świętych okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą  świętą, a w czwartek (27.10) o godz. 15.30 liturgia pokutna, z tego powodu w pierwszy piątek listopada nie będzie już liturgii pokutnej.

Odpust zupełny w czasie Oktawy Wszystkich Świętych

Za pobożne odwiedzenie cmentarza  w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.  Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
  • Stan łaski uświęcającej
  • Przyjęcie Komunii Świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. ,,Ojcze nasz” i ,,Zdrowaś Mario”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są  dostępne na naszej stronie)

Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia – wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje).

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście

Życzymy spokojnego i owocnego przeżywania zbliżającego się czasu. Odwiedzając groby naszych bliskich, postarajmy się pamiętać, że kwiaty i znicze to tylko dodatek. Najważniejsze w tych dniach są skupienie oraz modlitwa. To także czas na chwilę refleksji na temat życia, wiary i dążenia do świętości.

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj
  •  

,,Łza za zmarłymi wyparowuje, kwiat na grobie więdnie modlitwa natomiast dociera aż do Serca Najwyższego."  św.Augustyn