You are currently viewing Przewodniczący Episkopatu zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła

Przewodniczący Episkopatu zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła

Zachęcam do tego, aby w nowym roku duszpasterskim każdy z nas coraz mocniej zakorzeniał się w Kościele poprzez aktywne uczestnictwo, w komunii z Chrystusem i sobą nawzajem – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji nowego roku duszpasterskiego, który rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu.

W pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia, rozpocznie się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Hasłem przygotowanego na ten czas programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce są słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. „Temat nowego roku duszpasterskiego ma na celu zachęcenie wiernych do bardziej świadomego i aktywnego uczestniczenia w życiu Kościoła” – podkreślił przewodniczący KEP.

„Każdy katolik, zarówno duchowny, konsekrowany jak i świecki, powinien sobie zadać pytanie, na ile wspólnota Kościoła jest jego wspólnotą, na ile się z nią utożsamia i nią żyje. Najpierw na ile żywa jest jego relacja z Chrystusem, a następnie na ile jest zaangażowany w codzienne życie swojej diecezji, parafii, grupy parafialnej i rodziny, czyli domowego Kościoła” – zwrócił uwagę przewodniczący Episkopatu.

„Zachęcam do tego, aby w nowym roku duszpasterskim każdy z nas coraz mocniej zakorzeniał się w Kościele poprzez aktywne uczestnictwo, w komunii z Chrystusem i sobą nawzajem. Niech Maryja, Matka Kościoła, i św. Józef, Jego patron, nam dopomaga w stawaniu się coraz bardziej żywym i dynamicznym Kościołem” – zauważył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Udostępnij: