You are currently viewing 21 i 22 stycznia – Dzień babci i dziadka – pamiętajmy w modlitwie

21 i 22 stycznia – Dzień babci i dziadka – pamiętajmy w modlitwie

W niedzielę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach – o żyjących i zmarłych. To im zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Oni zawsze mają dla nas dobre słowo, czas i okazywaną nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, uśmiechu, wdzięczności, pogody ducha, pamięci i miłości od swoich wnuków. Niech Matka Boża Lipska otacza ich płaszczem swojej opieki, a zmarłych miłosierny Bóg przyjmie do wiekuistej radości w niebie.

Modlitwa za babcię i dziadka

Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na dziadków na całym świecie. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych.
Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowani przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz.
Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen!

Papież Benedykt XVI

Modlitwa za zmarłą babcię / zmarłego dziadka

Modlitwa za zmarłą babcię: 

Boże Ojcze, Przychodzę przed Twoją obecność z tęsknotą i smutkiem w moim sercu, modląc się za moją ukochaną babcię, która odeszła z tego świata. Dziękuję Ci za dar jej życia i za wszystkie dobroć i miłość, które przyniosła nam jako nasza babcia. Boże, proszę Cię, przyjmij moją babcię w swoje miłosierne ramiona. Otwórz przed nią bramy swojego królestwa i daj jej wieczne wewnętrzne zbawienie. Odpocznij w pokoju duszy mojej babci i obdarz ją radością wiecznego życia w Twojej obecności. Modlę się również, abyś otoczył naszą rodzinę pociechą i siłą w tym trudnym czasie żałoby. Daj nam łaskę zaakceptowania Twojej woli i zaufania Twojej opiece. Ukojenie nasze smutki i przypomnij nam, że nasza babcię teraz otacza Twoje nieskończone miłosierdzie i miłość. Boże, proszę, zachowaj żywe wspomnienie naszej babci w naszych sercach. Pomóż nam pamiętać o wszystkich dobrych chwilach, jakie spędziliśmy razem i o wartościach, którymi nas nauczyła. Niech jej życie i jej miłość będą dla nas inspiracją i przypomnieniem Twojej dobroci. Dziękuję Ci, Boże, za dar życia mojej babci i za wszystkie błogosławieństwa, jakie nam przyniosła. Modlę się, abyś otoczył ją swoją wieczną miłością i dał nam siłę, abyśmy kontynuowali jej dziedzictwo miłości i życzliwości. W imię Jezusa Chrystusa, Amen.

Modlitwa za zmarłego dziadka:

Boże Ojcze, Przychodzę przed Twoją obecność z tęsknotą i smutkiem w moim sercu, modląc się za mojego ukochanego dziadka, który odszedł z tego świata. Dziękuję Ci za dar jego życia i za wszystką dobroć i miłość, które przyniosła nam jako nasz dziadek. Boże, proszę Cię, przyjmij mojego dziadka w swoje miłosierne ramiona. Otwórz przed nim bramy swojego królestwa i daj mu wieczne wewnętrzne zbawienie. Odpocznij w pokoju duszy mojego dziadka  i obdarz go radością wiecznego życia w Twojej obecności. Modlę się również, abyś otoczył naszą rodzinę pociechą i siłą w tym trudnym czasie żałoby. Daj nam łaskę zaakceptowania Twojej woli i zaufania Twojej opiece. Ukojenie nasze smutki i przypomnij nam, że nasz dziadek  teraz otacza Twoje nieskończone miłosierdzie i miłość. Boże, proszę, zachowaj żywe wspomnienie naszego dziadka w naszych sercach. Pomóż nam pamiętać o wszystkich dobrych chwilach, jakie spędziliśmy razem i o wartościach, którymi nas nauczył. Niech jego życie i jego miłość będzie dla nas inspiracją i przypomnieniem Twojej dobroci. Dziękuję Ci, Boże, za dar życia mojego dziadka i za wszystkie błogosławieństwa, jakie nam przyniósł. Modlę się, abyś otoczył go  swoją wieczną miłością i dał nam siłę, abyśmy kontynuowali jego  dziedzictwo miłości i życzliwości. W imię Jezusa Chrystusa, Amen.

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
X
Email
Drukuj