I Tajemnica - Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Miłość objawia się w pokorze. W staniu świętego w jednym szeregu z grzesznikami, w obecności niewinnego ramię przy ramieniu tych, którzy rąk nie przyłożyli do dobra, w wejściu do tej samej wody, co najwięksi zbrodniarze. Miłość choć ucieka od grzechu, od grzesznika nie ucieknie. I takiej miłości Bóg mówi: „Tyś jest Mój Syn umiłowany”.

II Tajemnica - Objawienie Jezusa w Kanie Galilejskiej

Miłość nie zawsze buja w obłokach. Częściej bywa na ziemi. Wie, co to zaproszenie i co to wesele. Wie, czym jest wino i czym jego brak. Wie, kim są słudzy i starosta weselny. I wie, z kim prowadzić dialog, by woda stała się zaskoczeniem. Miłości nie zabija szarość życia. Miłość szare życie czyni cudem.

III Tajemnica - Pan Jezus głosi Dobrą Nowinę i wzywa do nawrócenia

Miłość mówi prawdę, nawet, jak musi wołać o zmianę drogi, uzmysłowić stracony czas i bezsensowne wysiłki. Miłość głosi Dobrą Nowinę, bo jest sobą. Miłość chce po prostu być miłowana przez tych, co do niej ciągle plecami. Miłość woła i prosi o jedno. O spotkanie twarzą w twarz.

IV Tajemnica - Przemienienie Pana Jezusa na górze Tabor

Miłość ma swoje tajemnice. Nie wszystko mówi wszystkim. Nie wszystko wszystkim pokazuje. Czasem nie wiadomo dlaczego, czasem nie wiadomo po co. Miłość jest panią sekretów i panem misteriów. Bo miłość jest przyszłością, której rąbek tylko czasem można zobaczyć.

V Tajemnica - Ustanowienie Eucharystii

Miłość chce karmić. Płacze, gdy inni głodni. Poruszona wymęczonym tłumem. Zadziwiona jak bardzo musi stać się prosta, by być dla każdego. Miłość rodzi się w wieczerniku, przed śmiercią, aby śmierć pokonać. I zostaje do końca świata, by nikt nie został samotny, kiedy inni już wejdą do nieba.

Podziel się tą informacją

Jak odmawiać Różaniec ?