You are currently viewing Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej A.D 2024
FOTO: Marian Żuchowski - www.e-lubawa.pl

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej A.D 2024

30 maja tj. w czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Tego dnia będziemy  oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi i upraszać Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, nauce i w naszym odpoczynku. Pan Jezus wie, że jesteśmy słabi i właśnie takich nas powołuje do świętości. Zaprasza nas na ulice naszego miasta. Chce tamtędy iść z Nami.

Drodzy mieszkańcy Ziemi lubawskiej  w święto Bożego Ciała lubawskie ulice zamienią się we wspaniałą świątynie dla Boga Żywego. Ulice i domy będą przystrojone, świeża wiosenna zieleń, mnóstwo kwiatów. Cztery Ołtarze, świece, sztandary, feretrony, obrazy, dzieci pierwszokomunijne w bieli, dziewczynki sypiące kwiaty. W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus – ukryty w małym kawałku chleba: Słońce wszechświata, Początek i Koniec wszystkiego, Droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności. Uroczysty charakter święta Bożego Ciała nie może nigdy przysłonić nam zasadniczej prawdy, że najpiękniejszą i najgodniejszą monstrancją dla Chrystusa jest żywe serce człowieka, a najwspanialszą procesją jest „procesja serca”, która rozpoczyna i kończy się spotkaniem z Nim w Komunii św.

Msze Święte

.Msze święte we Farze o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Po Sumie parafialnej o godz. 10.00 ulicami naszego miasta wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Jana.  Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele św. Barbary oraz o 12.00 i 15.00 w Farze.

Trasa procesji

Z Fary wyruszymy ulicą Kościelną w stronę Rynku do pierwszego ołtarza przy kamienicy państwa Węgier i Krystochowicz. Prosimy, aby ten ołtarzy przygotowali kupcy i mieszkańcy Rynku oraz wspólnoty neokatechumenalne. W procesji przejdziemy następnie ulicą Grunwaldzką do drugiego ołtarza przy kościele św. Barbary. Prosimy Siostry Zakonne oraz mieszkańców  ul. Grunwaldzkiej i św. Barbary o przygotowanie tego ołtarza. Ulicami św. Barbary i Poznańską udamy się do trzeciego ołtarza przy Poczcie. Prosimy pracowników Poczty, mieszkańców ulic: Poznańskiej, Gdańskiej i Jana Pawła II o przygotowanie tego ołtarza. Następnie ulicą Gdańską udamy się do czwartego ołtarza przy figurze Chrystusa Króla. Prosimy rzemieślników
i mieszkańców okolicznych domów o przygotowanie tego ołtarza. Procesja zakończy się w kościele św. Jana. Prosimy, aby w procesji uczestniczyć w skupieniu poprzez modlitwę i śpiew. Pamiętajmy przede wszystkim o udział we Mszy św. i udekorowaniu naszych domów, zwłaszcza na trasie procesji.

Oktawa Bożego Ciała

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, tzw. oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas podczas procesji eucharystycznej o godz. 18:00 w łączności z Mszą Świętą.

Podziel się na Facebooku
Podziel się na portalu X
Podziel się przez e-mail
Wydrukuj artykuł