You are currently viewing Udzielenie posługi akolitatu

Udzielenie posługi akolitatu

W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i sanktuarium bł. ks. Stefana Frelichowskiego w Toruniu bp Wiesław Śmigiel udzielił posługi akolitatu 27 mężczyznom.

Pochodzą oni niemal z całej diecezji. Między innymi z: Torunia, Grudziądza, Pieniek Królewskich, Jastrzębia, Hartowca, Gruty, Świecia, Kruszyny Bierzgłowa, Przysieka, Działdowa i Dębowej Łąki.

Wiernych przywitał proboszcz parafii, ks. prał. Wojciech Niedźwiecki. – Jest to wielkie wydarzenie w życiu tych mężczyzn. Wielkie przeżycie także dla ich bliskich, którzy im towarzyszą. Cieszę się z obecności kapłanów, proboszczów parafii, z których akolici pochodzą. Pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na liturgii, naszych parafian, wszystkich tych, którzy się z nami modlą – mówił.

Homilię wygłosił bp Wiesław Śmigiel, który nawiązał Ewangelii, a także wspomniał o błogosławionych Kościoła katolickiego, którzy ukochali Eucharystię. Na koniec zwrócił się do mężczyzn, którzy podczas Mszy Świętej otrzymali posługę akolitatu. – Patrzymy na was z ogromną nadzieją. W waszych środowiskach, wspólnotach parafialnych macie być współpracownikami kapłanów, którzy naśladują Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza. Macie im pomagać przy sprawowaniu Eucharystii, ale jeszcze bardziej być świadkami tego, że daje Ona życie. Kiedy pójdziecie do chorych i potrzebujących to oni będą was przyjmowali jak samego Chrystusa, ponieważ przyniesiecie im siłę, Boga, bliskość – podkreślał.

Udostępnij: