You are currently viewing W Toruniu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu ,,Nasze spotkania z Janem Pawłem II”.

W Toruniu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu ,,Nasze spotkania z Janem Pawłem II”.

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego oraz w auli Centrum Dialogu odbyło się dziś pierwsze z cyklu spotkań zatytułowanych “Nasze spotkania z Janem Pawłem II”.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Józef Szamocki. Zauważył, że poprzez spotkania chcemy nie tylko przypomnieć sobie wydarzenia sprzed 25 lat, ale i zainspirować się na nowo nauczaniem Papieża. Prosił również patrona rodzin, by wstawiał się za rodzinami, aby “w zwykłej codzienności, szarości dnia, odkrywały obecność Chrystusa”.

Na wstępie do spotkania w Centrum Dialogu dk. prof. Waldemar Rozynkowski przypomniał o wizytach Karola Wojtyły w Toruniu. W 1953 r. gościł on u swoich przyjaciół na Winnicy, w 1961 roku udzielal chrztu w parafii św. Jakuba, natomiast w 1971 r. – sakramentu małżenstwa z kościele sw. Józefa.

Konferencję “Jan Paweł II patron rodzin chrześcijańskich” wygłosił ks. prof. Waldemar Chrostowski. Zarysowując kontekst kulturowy Europy na kilka dni przed rozpoczęciem pontyfikatu Jana Pawła II, prelegent przedstawił, w jaki sposób papież w swoim nauczaniu na temat małżeństwa i rodziny odpowiedział na rewolucję angtropologiczną. Jego nauczanie stanowiło novum, ukazywało godność ludzkiego ciała i płciowości; a także zadania rodziny w świecie. Przez swoje jasne, konkretne nauczanie zaczął być niewygodny.

Po interesującej konferencji przyszedł czas na dyskusję oraz świadectwo. Małżeństwo wielodzietne podzieliło się doświadczeniem wstawiennictwa Jana Pawła II podczas oczekiwania na piątego syna.

Kolejne spotkanie odbędzie się w kaplicy WSD i auli Centrum Dialogu już za tydzień (Msza św. o godz. 17.00), 7 lutego. Tematem będzie życie konsekrowane oraz cierpienie w nauczaniu Jana Pawła II.

PODZIEL SIĘ.!

Facebook
X
Email
Drukuj