Ogłoszenia Parafialne
TREŚĆ OGŁOSZEŃ
- Zachęcamy do duchowego przygotowania się na nasz doroczny odpust. Dziś na każdej Mszy świętej naukę rekolekcyjną wygłosi ks. Maciej Kępczyński, wiceekonom WSD i dyrektor Studium Muzyki Kościelnej w Toruniu. W poniedziałek i we wtorek Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.30 i 18.00 oraz 1 lipca o godz. 8.30. Serdecznie zapraszamy! Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na dalszą działalność duszpasterską ks. Macieja.
- W dni poprzedzające odpust okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą świętą oraz we wtorek, 30 czerwca, o godzinie 16.30. Bardzo prosimy, aby wszyscy parafianie w miarę możliwości skorzystali ze spowiedzi w tych dniach, aby w Lipach dać możliwość spowiedzi pielgrzymom przybywającym na odpust
- Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i włączenie się w dzieło przygotowania Sanktuarium na nasz odpust. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w przygotowania to zapraszamy na spotkanie i sprzątanie terenu wokół kościoła w Lipach 30 czerwca o godz. 17.00. Prosimy również, aby osoby udające się do Lip w miarę możliwości zabrały ze sobą sprzęt do sprzątania.
- W poniedziałek zapraszamy na kolejną katechezę eucharystyczną o godz. 17.30.
- Informujemy, że od 29 czerwca przez całe wakacje biuro parafialne będzie otwarte w trybie wakacyjnym tj. w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w piątek po porannej Mszy świętej od około 9.00 do 10.00.
- Próby dla dziewczynek, chcących sypać kwiatki w procesji odpustowej do Lip odbędą się w poniedziałek i we wtorek, 29 i 30 czerwca po wieczornej Mszy świętej, serdecznie zapraszamy. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne o niesienie emblematów religijnych podczas procesji odpustowej do Lip.
- W środę oraz w czwartek będziemy przeżywać nasz coroczny odpust Nawiedzenia NMP. W dniach odpustu Msze św.:
1 lipca, środa:
- W Farze o godz. 8.30
- 00 nabożeństwo i procesja do Lip; po przybyciu Suma Odpustowa
- 00 Msza święta dla pracujących i rolników
- 00 Msza święta o NMP „o północy”
2 lipca, czwartek
W Lipach:
- 00 Msza święta poranna
- 30 Suma Odpustowa
- 00 Msza święta dla kierowców z poświęceniem pojazdów
W Farze o godz. 18.00
3 lipca, piątek
- W Farze o godz. 8.30, 10.30, i 18.00
- 30 – Eucharystia z udzieleniem sakramentu chorych, na tę Mszę zapraszamy chorych i tych którzy się nimi opiekują.
- W czasie naszego odpustu parafialnego zapraszamy do zwiedzania naszego parafialnego muzeum „Wikariatka”. 1 lipca od godz. 12.00 do 14.00; 2 lipca o godz. 19.00 oraz 3 lipca po Mszy świętej z udziałem chorych.
- Serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki w wykonaniu pana Romana Graszkiewicza pt. „Świętej Panience z Aniołami”. Wieczór poetycki odbędzie się 4 lipca o godz. 19.00 w Farze.
- Podczas odpustu Siostry zakonne będą przyjmować intencje mszalne, które odprawimy w Lipach podczas Sumy Odpustowej sprawowanej przez Księzy Biskupów oraz w miarę możliwości przez cały rok w środy w połączeniu z Nieszporami lub w czasie Adwentu na Roratach. Zachęcamy do modlitwy za swoich bliskich, zwłaszcza za zmarłych.
- Bardzo prosimy zmotoryzowanych, aby przestrzegali poleceń Policji i Strażaków kierujących ruchem, ponieważ to oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Prosimy zwłaszcza o cierpliwość, kulturę słowa i właściwe zachowanie wobec kierujących ruchem, którzy w tych dniach pełnią wobec nas posługę nieodpłatnie i dobrowolnie, wielu z nich na tę okoliczność korzysta z dnia wolnego w pracy, dlatego tym bardziej uszanujmy ich pracę. Prosimy również o korzystanie z dodatkowego parkingu od strony Losów, wjazd na ten parking od strony ul. Kopernika (Losów). Prosimy również, by nie parkować na drodze prowadzącej z Losów do Sanktuarium (ul. Pielgrzyma), stojące tam pojazdy utrudniają wyjazd po Mszach świętych oraz zagrażają bezpieczeństwu. Pieszych prosimy, by po Mszach świętych, w miarę możliwości, wychodząc z Lip korzystali z ulicy Lipowej oraz z alejek prowadzących do ul. Kopernika, ułatwi to wyjazd pojazdom z parkingów.
- Pragniemy przypomnieć, że Sanktuarium jest miejscem świętym, a czas odpustu to czas słuchania Słowa Bożego. Prosimy zatem o powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych na terenie Sanktuarium.
- W czasie odpustu młodzież naszej parafii wraz z rodzicami będą sprzedawać ciasto, lemoniadę oraz kawę. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przekazany na dofinansowanie ich letniego wypoczynku. Zachęcamy do wsparcia naszej młodzieży.
- Zwracamy się z prośbą o uporządkowanie i udekorowanie naszego miasta na czas Odpustu, szczególnie trasy przejścia Figury Matki Bożej do Lip. Z góry dziękujemy za pomoc.
- Klub HDK „Szwed” Lubawa, OSP w Lubawie i Urząd Miasta organizują zbiórkę krwi, która odbędzie się 2 lipca w świetlicy OSP Lubawa przy ul. Strażackiej 1. Godziny rejestracji dawców od 8.00 do 11.00. Serdecznie zapraszamy.
- W dniach 18-20 września br. organizujemy pielgrzymkę na Podlasie, gdzie centralnym punktem będzie Msza św. w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego w ramach trwającego Roku Eucharystii. Oprócz Sokółki w planie jest zwiedzanie Białegostoku, Supraśla, Świętej Wody, Muzeum Pamięci Sybiraków i meczetu tatarskiego. Całkowity koszt wyjazdu to 1170 zł. Szczegóły na plakacie. Ze względu na konieczność rezerwacji miejsc noclegowych, prosimy o jak najszybszą deklarację chęci wyjazdu. Zapisy w biurze parafialnym i dzisiaj w zakrystii.
Liturgiczne obchody tygodnia
Niedziela (29.03.2026) ➜ NIEDZIELA PALMOWA
ŻYCZENIA NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ
…
NA SKRÓTY
Archwialne
08/02/2026 – V Niedziela Zwykła
01/02/2026 – IV Niedziela Zwykła
25/01/2026 – III Niedziela Zwykła
18/01/2026 – II Niedziela Zwykła
11/01/2026 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
04/01/2026 – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
21/12/2025 – IV NIEDZIELA ADWENTU
14/12/2025 – III NIEDZIELA ADWENTU
ZMARLI

Ś.P.
IRENA SZCZEPAŃSKA
lat 81
zmarła 07.02.2026
Data pogrzebu: 10.02.2026
Ceremonia pożegnalna: 10.02.2026 o godz. 11:00 – Dom pogrzebowy przy ul. Borek 4 w Lubawie.
Msza Święta: 10.02.2026 o godz. 12:00 – Kościół pw. Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie.
Cmentarz: parafialny w Lubawie.
